آرامگاه خیام

آرامگاه خیام

سفیر گردش - آرامگاه عمر خیام )گشایش: ۲ آوریل ۱۹۶۳م/ ۱۲ فروردین ۱۳۴۲( جای‌دفنِ عمر خیام، گیراترین جای گردشگری نیشابور و نمونه برجسته معماری نوین ایرانی است که طراحِّ آن هوشنگ سیحون بود.

دریاچه سقالکسار

دریاچه سقالکسار

سفیر گردش -دریاچه سقالکسار از مکان های دیدنی رشت است و در فاصله ۱۵ کیلومتری رشت و در روستایی با همین نام قرار دارد. با مساحت ۱۵ هکتار، این دریاچه پشت یک سد خاکی واقع شده است

مسجد جامع کاشان

مسجد جامع کاشان

سفیر گردش - مسجد جامع کاشان قدیمی‌ترین بنای تاریخی این شهر است. این مسجد که قدمت آن به عصر سلجوقی می‌رسد.

آب انبار دوقلو کیش

آب انبار دوقلو کیش

سفیر گردش - یکی دیگر از جاهای دیدنی کیش آب انبار دوقلو است. هنگامی که برای اولین بار آب انبارهای کیش را ببینید بدون شک معماری متداول در شهر یزد را در نظرتان زنده خواهد کرد.

شمس العماره تهران

شمس العماره تهران

سفیر گردش -اگر چه که ساختمان شمس‌العماره بخشی از مجموعه کاخ گلستان است اما شاهکاری شایسته به شمار می‌رود و می‌توان آن را به تنهایی مورد بررسی قرار داد. ناصرالدین شاه برای آنکه به نمای پانوراما از تهران دست یابد، دستور ساخت این بنا را داد.

پیست اسکی فندقلو

پیست اسکی فندقلو

سفیر گردش -پیست اسکی فندقلو در منطقه فندقلو قرار دارد که با طبیعت بی‌نظیر و مثال‌زدنی‌‌اش، از مفرح‌ترین نقاط گردشگری ایران به‌شمار می‌رود. پیست اسکی روی چمن فندقلو که مطابق با استاندارد‌های جهانی است، سالانه گردشگران زیادی را جذب خود می‌کند.

بوستان باغ ایرانی تهران

بوستان باغ ایرانی تهران

سفیر گردش - بوستان باغ ایرانی تهران با مساحتی حدود ۳.۴ هکتار در محدوده شهرداری منطقه ۳ تهران واقع شده و بر اساس الگوی باغ ایرانی طراحی گردیده است تا به یکی از جا‌های دیدنی تهران بدل شود.

غار نمکدان قشم

غار نمکدان قشم

سفیر گردش - غار نمکدان که زمین‌شناسان آن را طولانی‌ ترین غار نمک جهان معرفی کرده‌اند، پدیده‌ای است طبیعی و بسیار زیبا که در ۹۰ کیلومتری جزیره‌ قشم قرار دارد.

آرامگاه سهراب سپهری

آرامگاه سهراب سپهری

سفیر گردش - سهراب سپهری زاده ۱۵ مهر ۱۳۰۷ در کاشان – درگذشته ۱ اردیبهشت ۱۳۵۹ در تهران شاعر، نویسنده و نقاش اهل ایران بود. او از مهم‌ترین شاعران معاصر ایران است

دریاچه شورابیل

دریاچه شورابیل

سفیر گردش - دریاچه‌ شورابیل در جنوب شرقی شهر اردبیل به سمت خلخال واقع شده است و قدمتی بیشتر از دریاچه ارومیه دارد.