صنایع دستی ایران به جهت تنوع بسیار و نیز کیفیت بالایی که دارد، دارای اعتبار جهانی بوده و بخشی از درآمد ارزی مورد نیاز کشور را تامین می نماید.صنایع دستی ایرانی اصیل ترین، مردمی ترین و کاربردی ترین هنر سرزمین ما به شمار می آید. همچنین صنایع دستی به عنوان کاربردی ترین هنر و نیز تولیدی فرهنگی معرفی شده است که توانسته به بهترین شکل ممکن فرهنگ اصیل ایرانی را در جهان منعکس نماید.

صنایع دستی ایران

صنایع دستی ایران

صنایع دستی ایران بخش قابل توجهی از بازارهای سنتی در شهرهای مختلف کشور ما را تشکیل می‌دهند. صنایع دستی هر کشور را می‌توان بازتابی از تمدن و فرهنگ مردم آن کشور دانست. صنایع دستی از نخستین ابزار تعامل انسان‌ها با یکدیگر در جوامع مختلف بوده‌اند و به همین دلیل اطلاعات قابل توجهی از پیشینه تاریخ کشورهای مختلف جهان را ارائه می‌دهند.

هنر صنایع دستی

در میان آثار هنری با وجود فرهنگ های مختلف در سراسر ایران شاهد آثار متفاوتی هستیم که یکی از فاخرترین این آثار هنری، هنر صنایع دستی می باشد که جلوه ای از فرهنگ قومی و ملی را به عرصه ظهور می رساند.

انواع نقش های قالی کردی

انواع نقش های قالی کردی

سفیر گردش - با انواع نقش های قالی کردی آشنا شوید. قالی بافی در استان کردستان سابقه طولانی دارد. این مسئله را می توان از اصالت و اعتبار قالی عشایری این استان دریافت کرد.

نگهداری و مراقبت از تابلو فرش

نگهداری و مراقبت از تابلو فرش

سفیر گردش - جهت نگهداری و مراقبت از تابلو فرش توجه شما را به رعایت نکات لازم که به آن ها اشاره می نماییم جلب می نماییم

فرش کرمان

فرش کرمان

سفیر گردش - همه فرش های استان کرمان را می‌توان به دو گروه فرش‌های شهری بافت و عشایری بافت تقسیم کرد. طرح ها و رنگ های مورد استفاده در قالی های کرمان از گذشته تا به امروز

طرح فرش خراسانی

طرح فرش خراسانی

سفیر گردش - در طرح فرش خراسانی معمولا تنوع رنگی زیادی وجود ندارد. در بافت آن اغلب از رنگهای قرمز و قرمز مایل به زرد، آبی فیروزه ای، آبی سیر، خردلی، بژ و قهوه ای استفاده می شود.

فرش نایین

فرش نایین

سفیر گردش - یکی از ویژگی های خاص فرش نایین دستباف، که آن را از فرش اصفهان و دیگر فرش ها متمایز می کند، ظرافت در بافت این فرش دستباف و همچنین کیفیت بالای الیاف آن است

فرش اصفهان

فرش اصفهان

سفیر گردش - فرش طرح اصفهان و نائین اگرچه دو طرح متفاوتند و هر یک ویژگی های خاص خود را دارند، اما به دلیل شباهت زیاد در طراحی معمولا در یک گروه دسته بندی می شوند.

قالی و فرش کاشان

قالی و فرش کاشان

سفیر گردش - قالی و فرش کاشان از زمانهای دور در میان مردم جهان بسیار مشهور بوده است. قالی کاشان از جمله طرح های معروف و مشهور فرش ایرانی است که به دلیل طراحی خاص که در گروه فرش های لچک ترنج قرار می گیرد

نکات مهم در انتخاب و خرید تابلو فرش

نکات مهم در انتخاب و خرید تابلو فرش

سفیر گردش - با نکات مهم در انتخاب و خرید تابلو فرش دستبافت که به شما کمک می کند تا انتخاب درستی را انجام دهید آشنا شوید. تابلو فرش‌ها در دو گروه دستباف و ماشینی دسته بندی می‌شوند

انواع مغار یا اسکنه

انواع مغار یا اسکنه

سفیر گردش - در این بخش با انواع مغار یا اسکنه آشنا خواهید شد. مغار یا اسکنه یکی از ابزار آلات نجاری است که برای تزئین و منبت کاری بر روی چوب در نجاری و درودگری استفاده می شود.

سبک ویتلینگ

سبک ویتلینگ

سفیر گردش - سبک ویتلینگ، یکی از سبک‌های قدیمی منبت‌کاری است. ویژگی و شاخصه‌ی اصلی این سبک ایجاد برش‌های تیز و به اصطلاح بافت‌دار به‌وسیله‌ی چاقو است.