سوغات
جشن ها و اعیاد
هواپیمایی

در دنیای امروز گردشگری سهم بزرگی از فرهنگ و اقتصاد را به خود اختصاص داده است و در آینده میزان این سهم بزرگ‌تر هم خواهد شد. مسافرت را می‌توان حرکت از مبداء به سمت مقصد دانست اما گردشگری و مسافرت مفاهیم نزدیک به هم هستند. شما با شناخت انواع مسافرت و گردشگری می‌توانید راحت‌تر سفر کنید و از امکانات مناسب‌تری برخوردار شوید. شاید هم با شناخت انواع مسافرت‌ها ترغیب شوید.

انواع گردشگری

گردشگری انواع و گونه‌های متفاوتی هم دارد. درمانی، اکوتوریسم یا بوم گردی، مذهبی و زیارتی، زمستانی، گروهی، بازاری، ورزشی و تفریحی از جمله این موارد هستند. در کنار این موارد می‌توانیم به انواع دیگر گردشگری اشاره کنیم که امروز رواج بیشتری پیدا کرده است. به عنوان نمونه مسافرت‌های ماجراجویی، کشاورزی و غیره. خوب است بدانید، در سال‌های اخیر گردشگری فضایی هم به این فهرست اضافه شده است؛ تا از این مجرا حس سیری‌ناپذیر بشر برای سفر و کشف ناشناخته‌ها بیشتر درگیر شود.

جیرسرباقرخاله کجاست ؟

جیرسرباقرخاله کجاست ؟

سفیر گردش - جیرسرباقرخاله علاوه بر طبیعت بکر و چراگاه طبیعی و شالیزارها، دارای مرکز اکو توریستی است که هر ساله گردشگران بسیاری از این روستا بازدید می‌کنند.

آرامگاه خیام

آرامگاه خیام

سفیر گردش - آرامگاه عمر خیام )گشایش: ۲ آوریل ۱۹۶۳م/ ۱۲ فروردین ۱۳۴۲( جای‌دفنِ عمر خیام، گیراترین جای گردشگری نیشابور و نمونه برجسته معماری نوین ایرانی است که طراحِّ آن هوشنگ سیحون بود.

دریاچه سقالکسار

دریاچه سقالکسار

سفیر گردش -دریاچه سقالکسار از مکان های دیدنی رشت است و در فاصله ۱۵ کیلومتری رشت و در روستایی با همین نام قرار دارد. با مساحت ۱۵ هکتار، این دریاچه پشت یک سد خاکی واقع شده است

مسجد جامع کاشان

مسجد جامع کاشان

سفیر گردش - مسجد جامع کاشان قدیمی‌ترین بنای تاریخی این شهر است. این مسجد که قدمت آن به عصر سلجوقی می‌رسد.

آب انبار دوقلو کیش

آب انبار دوقلو کیش

سفیر گردش - یکی دیگر از جاهای دیدنی کیش آب انبار دوقلو است. هنگامی که برای اولین بار آب انبارهای کیش را ببینید بدون شک معماری متداول در شهر یزد را در نظرتان زنده خواهد کرد.

شمس العماره تهران

شمس العماره تهران

سفیر گردش -اگر چه که ساختمان شمس‌العماره بخشی از مجموعه کاخ گلستان است اما شاهکاری شایسته به شمار می‌رود و می‌توان آن را به تنهایی مورد بررسی قرار داد. ناصرالدین شاه برای آنکه به نمای پانوراما از تهران دست یابد، دستور ساخت این بنا را داد.

پیست اسکی فندقلو

پیست اسکی فندقلو

سفیر گردش -پیست اسکی فندقلو در منطقه فندقلو قرار دارد که با طبیعت بی‌نظیر و مثال‌زدنی‌‌اش، از مفرح‌ترین نقاط گردشگری ایران به‌شمار می‌رود. پیست اسکی روی چمن فندقلو که مطابق با استاندارد‌های جهانی است، سالانه گردشگران زیادی را جذب خود می‌کند.

جاهای دیدنی و گردشگری آتن

جاهای دیدنی و گردشگری آتن

سفیر گردش - با جاهای دیدنی و گردشگری آتن اعم از جاذبه های طبیعی، باستانی و تاریخی، فرهنگی، مراکز تجاری و خرید، مکان های تفریحی و لذت بخش آتن بیشتر آشنا شوید.

بوستان باغ ایرانی تهران

بوستان باغ ایرانی تهران

سفیر گردش - بوستان باغ ایرانی تهران با مساحتی حدود ۳.۴ هکتار در محدوده شهرداری منطقه ۳ تهران واقع شده و بر اساس الگوی باغ ایرانی طراحی گردیده است تا به یکی از جا‌های دیدنی تهران بدل شود.

غار نمکدان قشم

غار نمکدان قشم

سفیر گردش - غار نمکدان که زمین‌شناسان آن را طولانی‌ ترین غار نمک جهان معرفی کرده‌اند، پدیده‌ای است طبیعی و بسیار زیبا که در ۹۰ کیلومتری جزیره‌ قشم قرار دارد.

آرامگاه سهراب سپهری

آرامگاه سهراب سپهری

سفیر گردش - سهراب سپهری زاده ۱۵ مهر ۱۳۰۷ در کاشان – درگذشته ۱ اردیبهشت ۱۳۵۹ در تهران شاعر، نویسنده و نقاش اهل ایران بود. او از مهم‌ترین شاعران معاصر ایران است

جشن بهمنگان

جشن بهمنگان

سفیر گردش - جشن بهمنگان جشن نیکی است و برای بزرگ داشت مردان درستکار در ایران باستان برگزار می شده است.

جشن میانه پاییز

جشن میانه پاییز

سفیر گردش - زرتشتیان بر این باورند که در این هنگام ( گاهَنبار اَیاثْرِم ​)که برابر با آغاز سرماست، خداوند نباتات را آفرید، پس به شکرانه ی این نعمت بزرگ باید همه با هم زن و مرد و پیر و جوان، غنی و فقیر دور هم جمع شوند

هواپیمایی زاگرس

هواپیمایی زاگرس

سفیر گردش - شرکت هواپیمایی زاگرس در سال ۱۳۸۴ با ثبت در منطقه آزاد اروند و با ورود دو فروند هواپیمای توپولوف فعالیت خود را آغاز کرد و در سال ۱۳۸۶ با ورود دو فروند هواپیمای بویینگ MD رنگ و بویی دیگر گرفت.

جشن آبانگان

جشن آبانگان

سفیر گردش - آبانگان یکی از جشن های ایرانی است که در ستایش و نیایش ایزدبانو آناهید که ایزد آب‌های روان بوده است، برگزار می‌شده است. زمان برگزاری این جشن در آبان برابر با روز دهم آبان بوده است.

دریاچه شورابیل

دریاچه شورابیل

سفیر گردش - دریاچه‌ شورابیل در جنوب شرقی شهر اردبیل به سمت خلخال واقع شده است و قدمتی بیشتر از دریاچه ارومیه دارد.

جاهای دیدنی و گردشگری شانگهای

جاهای دیدنی و گردشگری شانگهای

سفیر گردش - در سفیر گردش با اماکن دیدنی شانگهای و جاذبه های گردشگری شانگهای اعم از جاذبه های طبیعی، باستانی و تاریخی، فرهنگی، مراکز تجاری و خرید، مکان های تفریحی و لذت بخش شانگهای بیشتر آشنا شوید.

جاهای دیدنی و گردشگری شنزن

جاهای دیدنی و گردشگری شنزن

سفیر گردش - در سفیر گردش با اماکن دیدنی شنزن و جاذبه های گردشگری شنزن اعم از جاذبه های طبیعی، باستانی و تاریخی، فرهنگی، مراکز تجاری و خرید، مکان های تفریحی و لذت بخش شنزن بیشتر آشنا شوید.

جاهای دیدنی و گردشگری گوانژو

جاهای دیدنی و گردشگری گوانژو

سفیر گردش - با جاهای دیدنی و گردشگری گوانژو اعم از جاذبه های طبیعی، باستانی و تاریخی، فرهنگی، مراکز تجاری و خرید، مکان های تفریحی و لذت بخش گوانژو بیشتر آشنا شوید.

شرکت هواپیمایی آسمان

شرکت هواپیمایی آسمان

سفیر گردش - شرکت هواپیمایی آسمان یکی از شرکت‌های هواپیمایی ایران است که در سال ۱۳۵۹ از ادغام چهار شرکت هوایی ایر تاکسی، پارس ایر، ایر سرویس و هور آسمان تشکیل یافت.

شرکت هواپیمایی ایران ایر

شرکت هواپیمایی ایران ایر

سفیر گردش - شرکت هواپیمایی ایران ایر حامل پرچم ایران با نام رسمی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران است که در ایران از ابتدای تأسیس با نام هما هواپیمایی ملی ایران شناخته می‌شود .

پاموکاله ازمیر

پاموکاله ازمیر

سفیر گردش - پاموکاله ازمیر در غرب ترکیه واقع شده است و به خاطر چشم‌اندازهای زیبا و سفیدش معروف است.

شهر العین امارات

شهر العین امارات

سفیر گردش - اغلب اهالی امارات برای سفر شهر العین را انتخاب می کنند. کوهپایه جبل حفیت از دیگر علت های آب و هوای دلپذیر شهر است.

برج خلیفه دبی

برج خلیفه دبی

سفیر گردش - برج خلیفه آسمان خراشی است که در شهر دبی قرار دارد. این برج با ۱۶۰ طبقه و ارتفاع ۸۲۸ متر بلند ترین برج جهان و یکی از زیباترین و لوکس ترین برج های دبی محسوب می شود.