گردشگری اردبیل

پیست اسکی فندقلو

پیست اسکی فندقلو
سفیر گردش -پیست اسکی فندقلو در منطقه فندقلو قرار دارد که با طبیعت بی‌نظیر و مثال‌زدنی‌‌اش، از مفرح‌ترین نقاط گردشگری ایران به‌شمار می‌رود. پیست اسکی روی چمن فندقلو که مطابق با استاندارد‌های جهانی است، سالانه گردشگران زیادی را جذب خود می‌کند.
  بزرگنمایی:

سفیر گردش - معرفی پیست اسکی فندقلو

پیست اسکی فندقلو در منطقه فندقلو قرار دارد که با طبیعت بی‌نظیر و مثال‌زدنی‌‌اش، از مفرح‌ترین نقاط گردشگری ایران به‌شمار می‌رود. پیست اسکی روی چمن فندقلو که مطابق با استاندارد‌های جهانی است، سالانه گردشگران زیادی را جذب خود می‌کند. پیست اسکی به همراه تله کابین در کنار جاذبه‌های دیگر مثل آب‌گرم مشه‌سویی، دشت‌های پوشیده از نادرترین گل‌های جهان، آبشار‌های دیدنی و چشمه‌های گوارا و همچنین حضور اقامتگاه‌های شبانه‌روزی، فندقلو را به یکی از پرطرفدارترین مناطق کردشگری تبدیل کرده است.

 

اسکی روی چمن فندقلو

پیست اسکی روی چمن جنگل فندقلو یکی از استانداردترین پیست های اسکی ایران می باشد که در ارتفاع 1780 متری ار سطح دریا واقع شده است، این پیست دارای بخش های اموزشی ویژه علاقه مندان و تفریحی ویژه گردشگران می باشد که به غیر از فصول سرد سال ، در سایر فصول فعالیت دارد.

 

امکانات رفاهی فندقلو

در نزدیکی ایستگاه تله کابین یک کمپ رفاهی برای گردشگران در نظر گرفته شده است که در آن برق ، آب ، وسایل گرمایشی، سرویس بهداشتی و فروشگاه دیده می شود، برای اقامت می توانید از منازل روستاهای نزدیک جنگل با نرخ های ارزان استفاده کنید و یا برنامه خود را قبل از غروب آفتاب به اتمام برسانید.

 

چگونه به فندقلو بروم

برای مراجعه به این جاذبه گردشگری اردبیل چندین مسیر پیش روی شماست، بهترین آن جاده اردبیل به استارا می باشد و نرسیده به شهرستان نمین با مشاهده تابلوی جنگل فندقلو وارد فرعی شوید ، همچنین از گردنه حیران هم می توانید وارد فرعی روستای گیلده شده و پس از عبور از روستا با انتهای شرقی جنگل روبرو خواهید شد.

اگر قصد دارید از تله کابین استفاده کنید باید خودروی سواری خود را در پارکینگ مجموعه پارک کنید با تله کابین با بالای جنگل فندقلو عبور کنید، این ایستگاه در میانه راه گردنه حیران قرار دارد.


نظرات شما