اخبار گردشگری جهان

۱۲۶ میلیون شغل جدید در بخش سفر و گردشگری

۱۲۶ میلیون شغل جدید در بخش سفر و گردشگری
سفیر گردش -از هر سه شغل جدید، یک نفر در سفر و گردشگری ایجاد می شود. تولید ناخالص داخلی سفر و گردشگری می تواند تا سال ۲۰۲۳ به سطح ۲۰۱۹ برسد.
  بزرگنمایی:

سفیر گردش - آخرین گزارش شورای جهانی سفر و گردشگری (EIR) نشان می دهد که انتظار می رود بخش سفر و گردشگری در دهه آینده نزدیک به 126 میلیون شغل جدید ایجاد کند.

پیش‌بینی صعودی شورای جهانی سفر و گردشگری (WTTC)، که نماینده بخش خصوصی جهانی سفر و گردشگری است، همچنین نشان می‌دهد که این بخش نیروی محرکه بهبود اقتصاد جهانی خواهد بود و از هر سه شغل جدید یک نفر ایجاد می‌کند. جولیا سیمپسون ، رئیس و مدیر عامل شورای جهانی سفر و گردشگری، امروز در سخنرانی افتتاحیه خود در اجلاس سران جهانی معتبر در فیلیپین، این خبر را اعلام کرد . این پیش‌بینی در مانیل، پایتخت، در حضور بیش از 1000 نماینده از سراسر بخش گردشگری و سفر جهانی، از جمله مدیران عامل، رهبران تجاری، وزرای دولت، کارشناسان سفر و رسانه‌های بین‌المللی ارائه شد.

گزارش EIR نشان می‌دهد که پیش‌بینی می‌شود تولید ناخالص داخلی سفر و گردشگری بین سال‌های 2022 تا 2032 با نرخ متوسط سالانه 5.8 درصد رشد کند، که از نرخ رشد 2.7 درصدی اقتصاد جهانی پیشی بگیرد و به 14.6 تریلیون دلار آمریکا (11.3 درصد از کل اقتصاد جهانی) برسد و در زمینه های اضافی برای خوش بینی، این گزارش همچنین نشان می دهد که تولید ناخالص داخلی جهانی سفر و گردشگری می تواند تا سال 2023 به سطوح قبل از همه گیری برسد - فقط 0.1٪ کمتر از سطح سال 2019. انتظار می‌رود سهم این بخش در تولید ناخالص داخلی با رشد عظیم 43.7 درصدی تا پایان سال 2022 به تقریباً 8.4 تریلیون دلار برسد که به 8.5 درصد از کل تولید ناخالص داخلی اقتصادی جهانی می‌رسد - فقط 13.3 درصد کمتر از سطح سال 2019.

این با افزایش اشتغال در سفر و گردشگری همراه خواهد بود، که انتظار می‌رود در سال 2023 به سطح سال 2019 نزدیک شود که تنها 2.7 درصد کمتر است. جولیا سیمپسون، رئیس و مدیر عامل WTTC، گفت: « در دهه آینده سفر و گردشگری 126 میلیون شغل جدید در سراسر جهان ایجاد خواهد کرد. در واقع، از هر سه شغل جدید ایجاد شده، یک نفر مربوط به بخش ما خواهد بود.

با نگاهی به سال جاری و سال آینده، WTTC آینده روشن تری را با تولید ناخالص داخلی و اشتغال پیش بینی می کند که تا سال آینده به سطوح قبل از همه گیری برسد.

بهبود در سال 2021 کندتر از حد انتظار بود که تا حدی به دلیل تأثیر نوع Omicron بود، اما عمدتاً به دلیل رویکرد ناهماهنگ دولت‌هایی بود که توصیه‌های سازمان بهداشت جهانی را رد کردند. ویروس اما فقط به اقتصاد و معیشت آسیب می رساند."

با نگاهی به یک سال گذشته، آخرین گزارش EIR WTTC همچنین نشان داد که سال 2021 شاهد آغاز بهبود بخش جهانی سفر و گردشگری بود. سهم آن در تولید ناخالص داخلی سالانه 21.7 درصد افزایش یافت و به بیش از 5.8 تریلیون دلار رسید.

قبل از همه‌گیری، سهم بخش سفر و گردشگری در تولید ناخالص داخلی 10.3 درصد (9.6 تریلیون دلار آمریکا) در سال 2019 بود که در سال 2020 زمانی که همه‌گیری در اوج بود به 5.3 درصد (تقریباً 4.8 تریلیون دلار) کاهش یافت که نشان دهنده زیان خیره کننده 50 درصدی بود. .

این بخش شاهد بهبود بیش از 18 میلیون شغل جهانی در زمینه سفر و گردشگری بود که نشان دهنده رشد مثبت 6.7 درصدی در سال 2021 است. سهم این بخش در اقتصاد و اشتغال جهانی اگر به خاطر تأثیر نوع Omicron نبود، که منجر به تزلزل بهبود در سراسر جهان شد و بسیاری از کشورها محدودیت‌های شدید سفر را بازگرداندند، بیشتر می‌شد.

گزارش WTTC 2022 EIR همچنین نشان می‌دهد که پیش‌بینی می‌شود تولید ناخالص داخلی سفر و گردشگری در دهه آینده با نرخ متوسط سالانه 5.8 درصد جلوتر باشد.

این در مقایسه با متوسط نرخ رشد متوسط سالانه 2.7 درصدی اقتصاد جهانی در همان دوره است. انتظار می رود اشتغال جهانی سفر و گردشگری در سال 2022 به میزان 3.5 درصد رشد کند که 9.1 درصد از بازار کار جهانی را تشکیل می دهد که 10 درصد از سطح 2019 عقب است. گزارش EIR در سال 2022 نشان‌دهنده تغییر بزرگی در ثروت بخش مسافرت و گردشگری جهانی است که زمانی با مشکل مواجه شده بود، که به دلیل تأثیر همه‌گیری این بیماری به دلیل معرفی گسترده محدودیت‌های سفر غیرضروری و بسیار آسیب‌رسان، دچار مشکل شده بود.


نظرات شما