اخبار گردشگری ایران

از ابتدای سال جاری؛

۱۰۰ توریست در بوم‌گردی‌های دامغان اقامت کردند

۱۰۰ توریست در بوم‌گردی‌های دامغان اقامت کردند
سفیر گردش - دامغان- رییس اداره میراث فرهنگی دامغان از اقامت ۱۰۰ گردشگر خارجی از کشورهای فرانسه، هلند و ... در بوم‌گردی‌های شهرستان طی سال جاری خبر داد.
  بزرگنمایی:

سفیر گردش - مجتبی اکبر پور در گفتگو با خبرنگار مهر ، از استقبال گردشگران داخلی و خارجی از اقامتگاه‌های بوم گردی شهرستان دامغان خبر داد و بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون بیش از یک هزار و 200 نفر از گردشگران داخلی و خارجی از اقامتگاه‌های بوم گردی در روستاهای شهرستان استفاده کردند.
وی با بیان اینکه 100 نفر از این تعداد گردشگران خارجی از کشورهای آلمان، فرانسه، هلند و ایتالیا و… بودند، افزود: در روستاهای دامغان 12 اقامتگاه بوم گردی وجود دارد که تا پایان امسال سه اقامتگاه دیگر اضافه می‌شود.
رئیس میراث فرهنگی دامغان در ادامه گفت: اقامتگاه‌های بوم گردی با هدف تقویت زیرساخت‌های اقامتی و پذیرایی، ایجاد اشتغال در روستاها، احیا فرهنگ، آداب و رسوم بومی، رونق اقتصادی جوامع محلی و آشنایی گردشگران با جاذبه‌های تاریخی و طبیعی کمتر شناخته شده در مناطق روستایی راه اندازی می‌شود.
اکبر پور افزود: احیای خانه‌های بوم گردی متناسب با ویژگی‌های بومی در این بخش، موجب افزایش اشتغال و جلوگیری از مهاجرت و ترغیب روستاییان به زندگی در روستا می‌شود.
وی از افرادی که خواستار سرمایه گذاری برای احداث اقامتگاه بوم گردی هستند تقاضا کرد به منظور احیای بافت قدیم نسبت به دریافت مجوز در چارچوب قانون اقدام نمایند و خاطر نشان کرد برای صدور مجوزهای آنها در کمترین زمان ممکن همکاری لازم صورت می‌گیرد.


نظرات شما