اخبار گردشگری ایران

برای سومین دوره؛

سمپوزیوم گردشگری و سرمایه گذاری سبز برگزار می‌شود

سمپوزیوم گردشگری و سرمایه گذاری سبز برگزار می‌شود
سفیر گردش - سومین سمپوزیوم ملی گردشگری و سرمایه گذاری سبز با رویکرد اقتصاد سبز و ترویج فرهنگ کارآفرینی و نوآوری در گردشگری برگزار می‌شود.
  بزرگنمایی:

سفیر گردش - به گزارش خبرنگار مهر ، این رویداد به همت دانشگاه علم و فرهنگ با همکاری معاونت گردشگری کشور و کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی ایران و روزهای 29 و 30 خرداد 1403 در محل اتاق بازرگانی ایران برگزار می‌شود.
این رویداد با حمایت دانشگاه علم و فرهنگ، معاونت گردشگری کشور و تشکل‌های علمی و صنفی از سال 2025 در قالب کنفرانس بین المللی و نمایشگاه جانبی به صورت سالانه برگزار خواهد شد.
یکی از مهم‌ترین دستاوردهای این رویداد جریان سازی علمی و صنفی در حوزه سرمایه گذاری‌های سبز در گردشگری است، تا پیش از این در کشور ما اقتصاد سبز و سرمایه گذاری‌های سبز بیش‌تر شعارگونه، جهت جذب مخاطبان یا در حد فرضیات علمی در صنعت گردشگری مطرح می‌شد، اما توجه سازمان جهانی گردشگری به این موضوع و انتخاب این موضوع به عنوان شعار هفته جهانی گردشگری در سال 2023 و محور قرار دادن آن در سیاست‌ها و فعالیت گردشگری کشورها سبب شد در سطح جهانی علی الخصوص کشورهای در حال توسعه به این موضوع بیشتر پرداخته شود.
سعی شده به عنوان رسالت آموزشی و ترویجی دانشگاه‌ها، با حمایت انجمن علمی گردشگری ایران در ارائه آموزش‌های نوین، بحث و تبادل نظر اندیشمندان و کارآفرینان، توسعه ارتباطات فعالین صنعت گردشگری در این حوزه و همیاری با دستگاه‌های دولتی در امر سیاستگذاری تلاش شود. چرا که سرمایه گذاری‌های سبز در گردشگری کشور ما پیشینه‌ای تاریخی و درخشان دارد و می‌توان با ایجاد سیاست‌های حمایتی، شبکه سازی ذینفعان و حمایت ایده‌ها، مسیر رو به رشدی در جهت تحقق گردشگری سبز و افزایش سرمایه گذاری‌های سبز در گردشگری ایران زیبا داشته باشیم. بی شک این موضوع بر جاذبه‌های گردشگری کشورمان می‌افزاید.
شرکت کنندگان می‌توانند به صورت آنلاین یا حضوری در سومین سمپوزیوم ملی گردشگری و سرمایه گذاری سبز شرکت کنند همچنین به شرکت کنندگان گواهی معتبر علمی اعطا می‌شود.


نظرات شما