گردشگری یونان

جاهای دیدنی و گردشگری آتن

جاهای دیدنی و گردشگری آتن
سفیر گردش - با جاهای دیدنی و گردشگری آتن اعم از جاذبه های طبیعی، باستانی و تاریخی، فرهنگی، مراکز تجاری و خرید، مکان های تفریحی و لذت بخش آتن بیشتر آشنا شوید.
  بزرگنمایی:

سفیر گردش - با جاهای دیدنی و گردشگری آتن اعم از جاذبه های طبیعی، باستانی و تاریخی، فرهنگی، مراکز تجاری و خرید، مکان های تفریحی و لذت بخش آتن بیشتر آشنا شوید.

تئاتر دیونیسوس

بسیاری از تراژدی ها و کمدی های معروف یونان در روی استیج این تئاتر رقم خورده اند. ساختمان این تئاتر ۶ قرن قبل از میلاد مسیح ساخته شده و در صخره ای در آکروپلیس کنده کاری شده است و جالب این که این تئاتر می تواند ۱۷۰۰۰ نفر را هم در خود جا دهد!

بیزانتین و موزه مسیحیت

موزه‌ بیزانس و مسیحیت در عمارت ویلا ایلیسیا (Villa Ilissia) قرار دارد. قدمت این ساختمان به سال ۱۸۴۸ باز می‌گردد و دارای تالارهای متعددی است. در تالارهای موزه که بیشتر آن‌ها در زیرزمین قرار گرفته‌اند، می‌توان از آثار بی‌شمار هنر مذهبی دیدن کرد.

این آثار بر اساس زمان‌های متفاوتی مرتب شده‌اند. در این تالارها می‌توانید شاهد تغییرات تدریجی آداب‌ورسوم باستانی به سنت‌های مسیحی و شکوفایی یک سبک بیزانسی بی‌همتا باشید. همچنین تندیس‌ها و نقاشی‌های دیواری ظریفی در این موزه به چشم می‌خورند.

موزه آکروپلیس جدید

موزه آکروپولیس یکی از پربازدیدترین جاهای دیدنی یونان است که به منظور نمایش یافته‌های باستانی آکروپولیس مانند مجسمه‌ها، سنگ‌نوشته‌ها، ستون‌ها و مجسمه‌های خیره‌کننده ساخته شده است. کافه رستورانی در این موزه قرار دارد که از تراس آن می‌توانید نمای بی‌نظیری از آکروپولیس داشته باشد.

میدان سینتاگما

این میدان با نام «میدان مشروطیت» هم شناخته می‌‌شود و به نوعی قلب آتن مدرن است. یک میدان بزرگ که میزبان مراسم‌ها و جشن‌های مختلف در طول سال است و چندین هتل لوکس آتن هم در اطراف آن قرار دارند. پارلمان یونان هم در کنار میدان قرار دارد. پیاده‌راه ارموس از همین میدان به فروشگاه‌های بزرگ آتن ختم می‌شود. در میدان سینتاگما، دیدن سربازان گارد ریاست جمهوری با لباس سنتی که در ساعات مختلف روز جایگزین می‌شوند هم خالی از لطف نیست.

سازه زئوس

پیسیستراتوس (Pisistratus) ساخت این معبد را در قرن ششم قبل از میلاد آغاز کرد اما به خاطر نبود بودجه‌ از ادامه‌ی ساخت آن صرف‌نظر کرد؛ فرمانروایان مختلف، هر یک به‌نوعی در تکمیل آن نقش داشته‌اند اما درنهایت امپراطور هادریانوس در سال ۱۳۱ میلادی، کار ساخت آن را به اتمام رساند؛ بنابراین ساخت این بنا درمجموع بیش از ۷۰۰ سال به طول انجامید. هادریانوس از روی خودپسندی معمول خود، نه‌ فقط مجسمه‌ی عظیم‌الجثه از زئوس، بلکه مجسمه‌ای در همان ابعاد از خود ساخت و در مقابل آن قرار داد. از میان ۱۰۴ ستون کورینتی آن به طول ۱۷ متر و قطر ۱.۷ متر، تنها ۱۵ عدد سالم باقی مانده‌اند.

پلاکا

یکی دیگر از جاذبه های توریستی آتن منطقه ی پلاکا است که در نزدیکی آکروپلیس قرار دارد و دهکده ای جزیره مانند و جایی عالی برای به دست آوردن اطلاعاتی درباره ی فرهنگ رومی ها است. پلاکا منطقه ی بسیار خاص و دیدنی با کافه های فراوان، درخت های کهن، باغ های فراوان و کوچه پس کوچه های باریک سنگی است و غذاهایش بسیار معروف است.

پارتنون

 پارتنون، معبد خدای آتنا، ویرانه‌ای شگفت‌انگیز و گنجینه‌ای باستانی در آکروپولیس است که بیشتر به دلیل ستون‌های سترگ مرمری‌اش معروف شده است. مجسمه‌های موجود در پارتنون نمونه‌ای عالی از هنر معماری یونان و نمادی از معماری کلاسیک و دموکراسی آتن است.

آکروپلیس

آکروپولیس مهم‌ترین محوطه‌ی باستانی دنیای غرب به شمار می‌رود. پارتنون برجسته‌ترین بنای این محل است که همچون دیده‌بانی بر بلندای شهر آتن نگهبانی می‌دهد و از هر گوشه‌ی شهر نمایان است. بناهای یادبود و سنگ‌های مرمر پنتلیک معابد آکروپولیس در خورشید نیمروزی می‌درخشند و با فرونشستن آفتاب، آرام‌آرام، رنگ عسلی به خود می‌گیرند و دگربار، شب‌هنگام، تابناک و درخشان بر فراز شهر جلوه‌گر می‌شوند.

این بناهای الهام‌بخش همچون دروازه‌ی پروپلیا (Propylea)، معبد ارختیون (Erectheion) و معبد آتنا، الهه‌ی پیروزی، فقط بقایای رنگ و رو باخته‌ای از شهر پریکلس، سیاستمدار آتنی هستند که از هیچ کوششی برای ساخت این شهر دریغ نکرد. بعدازآنکه تمامی بناهای آکروپولیس در نبرد سالامیس، توسط ایرانیان به تلی از خاکستر بدل شد، پریکلس عزم خود را برای بازسازی شهر به کار بست. او آکروپولیس را به شهری از معابد تبدیل کرد که سرآمد شهرهای یونان باستان قلمداد می‌شود.

سواحل آتن

پایتخت یونان را بیشتر به دلیل آثار تاریخی و ویرانه‌های باستانی‌اش می‌شناسند و از وجود سواحل زیبا و هیجان‌انگیز آن غافل هستند. در سواحل یونان می‌توانید از ورزش‌های آبی نظیر قایق‌سواری، جت‌اسکی و غواصی لذت ببرید.

باغ ملی آتن

باغ‌های سلطنتی سابق که توسط ملکه آمالیا در سال ۱۸۳۸ طراحی شدند، امروزه به پارکی زیبا تبدیل شده‌اند. این پارک پناهگاهی پر سایه و خوشایند را در برابر گزند گرمای تابستان و شلوغی ترافیک ایجاد کرده است. در میان درختان باغ یک کافه، زمین‌بازی، استخری با مرغابی و لاک‌پشت و یک باغ‌وحش کوچک وجود دارد.


نظرات شما