گردشگری چین

جاهای دیدنی و گردشگری شانگهای

جاهای دیدنی و گردشگری شانگهای
سفیر گردش - در سفیر گردش با اماکن دیدنی شانگهای و جاذبه های گردشگری شانگهای اعم از جاذبه های طبیعی، باستانی و تاریخی، فرهنگی، مراکز تجاری و خرید، مکان های تفریحی و لذت بخش شانگهای بیشتر آشنا شوید.
  بزرگنمایی:

سفیر گردش -  در سفیر گردش با اماکن دیدنی شانگهای و جاذبه های گردشگری شانگهای اعم از جاذبه های طبیعی، باستانی و تاریخی، فرهنگی، مراکز تجاری و خرید، مکان های تفریحی و لذت بخش شانگهای بیشتر آشنا شوید.

اماکن دیدنی شانگهای

با برخی از جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی شانگهای آشنا شوید :

بلوار باند

این خیابان در ساحل غربیِ رودخانه هوآنگ پو قرار گرفته و یکی از توریستی ترین مناطق شهر شانگهای به شمار می رود. در امتداد این بلوار ساختمان های متعددی وجود دارند که با سبک های معماری مختلف مثل گوتیک، رمانسک و رنسانس ساخته شده اند. این بخش از رودخانه در تضاد با ساحل شرقی رودخانه هوآنگ پو است که مملو از آسمان خراش ها و ساختمان های رفیع و بلندمرتبه مدرن است.

باغ یو

در شمال شرق شهر قدیمی شانگهای باغ باشکوهی به نام باغ یو قرار دارد که در سال ۱۵۵۹ میلادی ساخته شده و به «باغ خوشبختی» معروف است. مساحت این باغ ۲۰ هزار متر مربع بوده و شامل یک باغ بیرونی و یک باغ داخلی است. قدیمی‌ترین بخش آن باغ بیرونی (Outer Garden) است که در قرن ۱۸ میلادی دچار تغییراتی شده و تالار اصلی پارک یعنی «Sansui Tang» به آن اضافه گردیده. مشهورترین تالار این باغ نیز، تالار بهار است که در آن شرکت «شمشیرهای کوچک» بین سال‌های ۱۸۵۳ تا ۱۸۵۵ میلادی دفاتر مرکزی خود را در اینجا مستقر کرده و بر تمامی شانگهای فرمانروایی می‌کردند.

مرکز تجارت جهانی شانگهای

شانگهای یکی از قطب های مهم اقتصادی جهان است و به همین دلیل، در این کلانشهر آسمان خراش ها و مراکز تجاری و بازرگانی فراوانی وجود دارند. مرکز تجارت جهانی یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری شانگهای است که با معماری بی نظیر و مدرنش در چشم انداز شهر کاملا مشخص است. این آسمان خراش ۴۹۲ متری از ۱۰۱ طبقه تشکیل شده که موسسات و شرکت های مالی بین المللی، مراکز خرید بزرگ و هتل های مشهور در همین آسمان خراش قرار دارند.

موزه شانگهای

موزه شانگهای از مهم‌ترین موزه‌های چین است که در میدان پیپل (People’s Square) در محله هانگپوی شانگهای قرار گرفته است. این موزه در پنج طبقه، مجموعه‌ای بیش از ۱۲۰ هزار آثار تاریخی چین از جمله برنز، مجسمه‌های سنگی و گچی، سفال، سرامیک، نقاشی‌های مرکب، آثار خوشنویسی، انواع مُهر، آثار هنری اقلیت‌های قومی، انواع سکه و اسباب و اثاثیه را به معرض نمایش گذاشته است. این موزه همچنین دارای یازده گالری و سه سالن ویژه نمایشگاه‌های موقت است.

پارک دیزنی لند شانگهای

اگر دوست دارید همراه با فرزندتان یک روز خاطره‌انگیز و رویایی را سپری کنید و حسابی خوش بگذرانید، بهترین گزینه برای شما پارک دیزنی لند است. جایی که هم شما و هم فرزندتان را برای ساعت‌ها سرگرم می‌کند. البته دنیای دیزنی فقط برای کودکان نیست، چون بیشتر بزرگترها هم عاشق آن هستند. این پارک با مشارکت دو کمپانی دیزنی آمریکایی و شندی شانگهای تأسیس شده است؛ پس می‌توان نشانه‌هایی از فرهنگ چینی و آمریکایی را در آن مشاهده کرد.


نظرات شما