گردشگری تهران

بوستان باغ ایرانی تهران

بوستان باغ ایرانی تهران
سفیر گردش - بوستان باغ ایرانی تهران با مساحتی حدود ۳.۴ هکتار در محدوده شهرداری منطقه ۳ تهران واقع شده و بر اساس الگوی باغ ایرانی طراحی گردیده است تا به یکی از جا‌های دیدنی تهران بدل شود.
  بزرگنمایی:

سفیر گردش - با مساحتی حدود ۳.۴ هکتار در محدوده شهرداری منطقه ۳ تهران واقع شده و بر اساس الگوی باغ ایرانی طراحی گردیده است تا به یکی از جا‌های دیدنی تهران بدل شود. بوستان باغ ایرانی در یکی از محله‌های قدیمی تهران به نام ده ونک قرار گرفته که با قدم زدن در کوچه پس کوچه هایش یادی از گذشته‌های نه چندان دور تهران می‌کنید. عمارت‌ها و خونه باغ‌های قدیمی یاد آور آرامش و صفای مردم آن، از زیبایی‌های محله‌های قدیمی تهران هستند. در همان حوالی یکی از باغ‌های قدیمی سر و سامان داده شده و با استفاده از عناصر معماری سنتی ایرانی نام باغ ایرانی را به یدک می‌کشد.

باغ ایرانی

۲.۵ هکتار از سطح بوستان باغ ایرانی به فضای سبز اختصاص داده شده و جالب اینجاست که در احداث فضای سبز آن درختان قدیمی موجود حفظ گردیده اند و گونه‌های گیاهی دیگر از قبیل: برگ نو، برگ بو، زرشک، شیر خشت، مورد، پیراکانتا، انواع رز و نسترن و بوته‌های فصلی و دایمی به آن اضافه شده اند. گلکاری‌های بسیار زیبا در کنار درختان سر به فلک کشیده و نیمکت‌هایی که می‌توانید روی آن‌ها بنشینید و از زیبایی‌های این باغ لذت ببرید. بدون شک بوستان باغ ایرانی از مکان‌های دیدنی تهران است.

پارک باغ ایرانی

از ویژگی‌های مهم بوستان باغ ایرانی می‌توان به مناسب سازی معابر جهت تردد معلولین اشاره کرد که استفاده از این بوستان را برای این عزیزان راحت‌تر می‌کند. بوستان باغ ایرانی به نام‌های پارک باغ ایرانی، نیز شناخته می‌شود. بوستان باغ ایرانی دارای ۲ ورودی اصلی با سردر‌های زیبا در ضلع شرقی و غربی و ۲ ورودی در ضلع جنوبی و جنوب غربی است.


نظرات شما