اخبار گردشگری جهان

کشف معبد ۵۰۰۰ساله

کشف معبد ۵۰۰۰ساله
سفیر گردش - باستان‌شناسان با کاوش در کشور «پرو» بقایای یک معبد پنج‌هزار ساله را زیر تل‌ ماسه‌ای کشف کردند.
  بزرگنمایی:

سفیر گردش - به گزارش سفیر گردش، ‌ باستان‌شناسان بقایای یک معبد پنج‌هزار ساله مخصوص برگزاری مراسم‌های آئینی به همراه بقایای اسکلت انسان را از زیر یک تپه شنی واقع در پرو بیرون کشیدند.
«لایوساینس» نوشت، ‌ این معبد در «زانا» ‌ محوطه‌ای واقع در شمال غربی «پرو» واقع شده است. پس از اینکه کاوش‌های باستان‌شناسی در سوم ژوئن در این منطقه آغاز شد، ‌ باستان‌شناسان آنچه را که از دیوارهای یک معبد باقی مانده بود کشف کردند. در فاصله بین دیواره نیز بقایای اسکلت سه انسان بالغ پیدا شد.
به همراه این اسکلت‌ها پیشکش‌هایی که دور آنها پارچه پیچانده شده بود نیز پیدا شد که می‌تواند نشان‌دهنده این نکته باشد که این مکان، محل انجام مراسم قربانی بوده است.
به گفته یک باستان‌شناس، ‌ آنچه اکنون در این مکان باقی مانده است، احتمالا بقایای به جای مانده از یک سازه پنج‌هزار ساله است و اکنون شواهدی از وجود یک پلکان مرکزی پیدا شده است.
دیوارهای این معبد با کتیبه‌های پرنقش و نگاری تزئین شده بودند که تصویرگر موجودی با بدن انسان و سر پرنده و پنجه‌های خزندگان بودند.
کاوشگران همچنین بقایای یک بنای دیگر را پیدا کردند که قدمت آن به فاصله 600 میلادی تا 700 میلادی می‌رسد که همزمان با دوره تمدن «موچه» ‌ در پرو است. مردم «موچه» ‌ که قربانی کردن انسان در بین آنها مرسوم بود، ‌ بیشتر برای ساخت معابد بزرگ و آثار هنری نفیس شناخته می‌شوند.
انتهای پیام


نظرات شما