اخبار گردشگری ایران

فاز دوم آزادسازی حریم قلعه تاریخی «فلک الافلاک» اجرا شد

فاز دوم آزادسازی حریم قلعه تاریخی «فلک الافلاک» اجرا شد
سفیر گردش - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت: فاز دوم آزادسازی عرصه قلعه تاریخی «فلک الافلاک» با خرید، تملک و تخریب ۱۱ باب مغازه اجرا شد.
  بزرگنمایی:

سفیر گردش - به گزارش سفیر گردش به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سلسله، عطا حسن پور اظهار کرد: در راستای آزاد سازی عرصه قلعه تاریخی «فلک الافلاک» در قسمت شمالی سه فاز تخریب و تملک داشته‌ایم.
وی افزود: در فاز دوم این طرح که امشب اجرایی شد، تعداد ۱۱ باب از مغازه‌هایی که تملک کرده‌ایم تخریب و حدود ۳۰۰ متر مربع به این عرصه اضافه شد.
حسن پور بیان کرد: فاز سوم این پروژه که بعد از عید اجرایی می‌شود، ادامه و باقی مانده مغازه‌ها نیز تخریب می‌شوند.
وی همچنین از تجهیز ۷۷ واحد تاسیسات گردشگری برای پذیرش مسافران نوروزی در لرستان خبر داد و افزود: این تعداد واحد تاسیسات گردشگری و اقامتی شامل هتل‌ها، مهمانپذیرها، خانه مسافر و مجتمع‌های گردشگری هستند که با ظرفیت سه هزار تخت تجهیز شده‌اند.
حسن پور تصریح کرد: در ایام نوروز ۹۰ راهنمای گردشگری که دارای کارت شناسایی معتبر اداره‌کل میراث‌فرهنگی هستند در اقامتگاه‌های بوم‌گردی و نقاط هدف مشغول به فعالیت خواهد شد.
وی ادامه داد: به منظور رضایت بیشتر گردشگران و رفع نیاز ارتباطی مسافران، تعدادی از آبشارها و نقاط طبیعی استان تحت پوشش شبکه اینترنت هستند.


نظرات شما