اخبار گردشگری ایران

شبکه شگرف پلی میان علم و عمل در گردشگری

شبکه شگرف پلی میان علم و عمل در گردشگری
سفیر گردش - شبکه متخصصین گردشگری فارسی‌زبان (شگرف) با هدف ایجاد فضایی برای تبادل اندیشه و ارتباط فعالان گردشگری فارسی زبان در سراسر دنیا ایجاد شد.
  بزرگنمایی:

سفیر گردش -  به نقل از مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، پرفسور جعفر جعفری، استادبرجسته گردشگری جهان و رئیس هیئت موسس شگرف درباره تاسیس و فعالیت شبکه متخصصین گردشگری فارسی‌زبان (شگرف) گفت: مدت‌ها بود فعالان گردشگری تقاضای ایجادفضایی برای تبادل اندیشه و ارتباط میان فارسی‌زبانان سراسر جهان که در عرصه علمی و عملی گردشگری فعالیت می‌کنندمطرح بودتا بنحو مقتضی به طور حرفه‌ای به هم پیوند داشته و در واقع با این کار یک پل زبانی برای علم و عمل بزنیم که این گروه‌ها با هم ارتباط تخصصی داشته و تبادل نظر و تبادل تجربه کنند.

استاد ایرانی دانشگاه ویسکانسین استاوت و مولف دایره المعارف گردشگری جهان افزود: فقط ایرانیان نیستند که فارسی صحبت می‌کنند؛ ملت‌های دیگر مانند تاجیکستان، افغانستان و مردمان سایرکشورهای همسایه ایران و همچنین افراد بسیاری که در سراسر جهان پراکنده هستند به زبان فارسی صحبت می‌کنند و دارای تخصص گردشگری هستند، با تاسیس این شبکه موجبات هم‌افزایی، تبادل اطلاعات و تجارب میان متخصصین به زبان فارسی انجام می‌شود، فرصتی است مغتنم برای تعاملات بیشتر، انسجام، مشارکت و همراهی برای کمک به توسعه پایدار گردشگری درکشورهای فارسی زبان و ارتقای سطح مهارت و دانش فعالان این عرصه در سایر نقاط جهان است.

پروفسور جعفری بیان کرد: درباره تشکیل این شبکه بیش از یکسال است که در حال هم‌اندیشی و رایزنی هستیم. چالش‌ها و چاره‌های مختلف را درتیم علاقه‌مندان مطرح کردیم و به صورت گروهی کار کردیم، مخالفت و موافقت درباره موضوعات وجود داشت اما در نهایت هم صدا و هم نظر شدیم.

وی ضمن دعوت از علاقه‌مندان افزود: چه ایرانی و چه غیر ایرانی فارسی زبان و دارای تخصص گردشگری تازمانی که علاقه‌مند به فعالیت در شبکه شگرف باشند می‌توانند با این انجمن همکاری داشته، حوزه فعالیت این انجمن مردم فارسی زبان در هر ملیتی و در هر نقطه از جهان است،‌ مرکز اصلی انجمن کشور اسپانیا انتخاب شد، به دلیل اینکه مقر سازمان جهانی گردشگری در اسپانیا است.

برنده جایزه اولیس (Ulysses) سازمان جهانی گردشگری بیان کرد: اساسنامه‌ این شبکه تدوین و به تصویب رسید و در مراجع قانونی اسپانیا نیز به ثبت رسیده است.

جعفری در ادامه گفت: با دعوت از متخصصین، وبینارها و نشست‌های ماهیانه حرفه‌ای و تخصصی برگزار و کنگره و نشست سالانه شبکه متخصصین گردشگری فارسی‌زبان نیز در آینده برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتربه سایت shegarf.org مراجعه کنند.


نظرات شما