اخبار گردشگری ایران

خیز بلند مصر!

خیز بلند مصر!
سفیر گردش - وزیر جدید گردشگری مصر از افزایش اتاق‌های هتل‌ها در این کشور به دنبال پیش‌بینی هجوم گردشگران در این کشور خبر داد.
  بزرگنمایی:

سفیر گردش - به گزارش سفیر گردش، «شریف فتحی»، وزیر جدید گردشگری و آثار باستانی مصر، بخشی از استراتژی‌های این کشور را برای افزایش تعداد اتاق‌های هتل‌ها در مصر به منظور پذیرش هجوم پیش‌بینی‌شده گردشگران و افزایش تجربه آنها اعلام کرد.
وزیر جدید گردشگری و آثار باستانی مصر بلافاصله پس از مراسم تحلیف خود با مقامات کلیدی این وزارتخانه و نهادهای مرتبط، تشکیل جلسه داد و دستورهایی با هدف احیاء بخش گردشگری و آثار باستانی مصر و همچنین مقابله با چالش‌های احتمالی صادر کرد و از تکمیل زیرساخت‌های قانونی مربوط با بخش گردشگری، پیشرفت در گردشگری قایق‌های بادبانی، به‌روز رسانی موزه بزرگ مصر و بهبود تجربه گردشگری در منطقه اهرام جیزه خبر داد.
به گزارش عرب نیوز، اخیراً نزدیک به 3 هزار اتاق در قالب 11 هتل جدید اضافه شده است و از پایان ماه مارس تا کنون حدود 1245 اتاق در قاهره، دریای سرخ، سینای جنوبی و اقصر ساخته شده است، در حالی که برنامه‌هایی برای راه‌اندازی 25 هزار اتاق اضافی تا پایان سال 2024 در دست اجراست که انتظار می‌رود همه آنها به رونق گردشگری در مصر کمک کند.
معاون وزیر در امور گردشگری مصر نیز گفت: در حال حاضر حدود 5 هزار اتاق هتل در سواحل شمالی کشور وجود دارد که امیدواریم این تعداد دو برابر شود؛ چرا که افزایش اتاق‌های هتل در سراسر کشور برای تحقق یکی از «ارکان استراتژی ملی مصر برای توسعه گردشگری» ضروری است.
مصر برنامه دارد تا سال 2028 میلادی سالانه پذیرای 30 میلیون گردشگر باشد.
این کشور در سال‌های اخیر از چندین یافته باستان‌شناسی رونمایی کرده است که نقش بسیار مؤثری در احیای صنعت مهم گردشگری این کشور داشته‌اند، ‌این درحالی است که این کشور سال‌ها تحت‌تاثیر ناآرامی‌های سیاسی قرار گرفته بود و با همه‌گیری ویروس کرونا نیز آسیب بیشتری دید. یکی از برنامه‌های دولت مصر برای جذب گردشگرِ بیشتر به این کشور، ‌افتتاح «موزه بزرگ مصر» ‌است که در نزدیکی اهرام جیزه ساخته شده و برنامه افتتاح آن بارها به تعویق افتاده است.
مصر بیش از 100 میلیون نفر جمعیت دارد و صنعت گردشگری آن 10 درصد از تولیدات ناخالص داخلی و حدود دو میلیون شغل را شامل می‌شود.
انتهای پیام


نظرات شما