اخبار گردشگری ایران

استقبال میراث فرهنگی از ایجاد واحدهای بوم گردی در شهرستان سرخه

استقبال میراث فرهنگی از ایجاد واحدهای بوم گردی در شهرستان سرخه
سفیر گردش - سمنان مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان سرخه گفت: از ایجاد واحدهای اقامتی، بوم گردی و سنتی در شهرستان سرخه استقبال می‌شود.
  بزرگنمایی:

سفیر گردش - حسن عربی 19 تیرماه با اعلام این خبر افزود: افرادی که مالک خانه‌های قدیمی به‌ویژه در بافت قدیم شهر سرخه هستند، می‌توانند به‌منظور راه‌اندازی اقامتگاه بوم‌گردی، اقامتگاه سنتی و یا خانه مسافر اقدام کنند.
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان سرخه افزود: قراری گیری شهر سرخه در مسیر عبور 20 میلیون زائر امام رضا (ع) فرصتی بی‌نظیر برای ایجاد واحدهای اقامتی در این شهر است و از تمامی سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای انجام این امر دعوت می‌کنیم.
عربی گفت: علاقه‌مندان بعد از صدور موافقت اولیه و صورت‌جلسه کمیته گردشگری از اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع استان و طی کردن مراحل ثبت‌نام در درگاه ملی مجوز به آدرس mojavez.ir می‌توانند در قالب اقامتگاه مذکور بعد از دریافت پروانه بهره‌برداری از تسهیلات نیز استفاده کنند.
او افزود: با توجه به اینکه شهر سرخه فاقد سوئیت‌های اقامتی است، شهرداری سرخه می‌تواند خانه‌هایی که در بافت قدیم (واجد ارزش تاریخی) قرار دارند و تملک می‌کند، اگر در طرح تعویض قرار ندارند، می‌تواند در قالب سوئیت‌های اقامتی این منازل را بعد از بازسازی و مرمت در اختیار مسافران و گردشگران قرار دهد.
شهرستان سرخه در استان سمنان در فاصله 180 کیلومتری شرق تهران و در 20 کیلومتری غرب مرکز استان سمنان قرار دارد.
انتهای پیام


نظرات شما